درباره ما

هدف نهایی همه موسيقی ها بايد شکوه خداوند و طراوت روح و روان باشد.
(يوهان سباستيان باخ)

آرشه (ش ِ) [ فر. ] ( اِ.) چوب باریکی که روی آن چند رشته موی اسب کشیده و برای نواختن سازهای زهی مانند ویولون ویولونسل و کنترباس و… به کار می رود.

فرهنگ فارسی معین

درباره آرشه (ArsheMusic.ir)

پبش از این، با جستجویی ساده در فضای اینترنت، کمبود پایگاه های اینترنتی مدون و جامع در مورد موسیقی اصیل و فاخر، به ویژه در ارتباط با ساز ویولن، که به حق سلطان ساز ها نام گرفته است، حس می شد. با علم به این کمبود و نیاز هنرجویان و هنرآموزان به یک مرجع اینترنتی برای دسترسی به نت های موسیقی، آموزش موسیقی و اشتراک گذاری تجربیات خود از دنیای موسیقی، بر آن شدیم تا وبسایت «آرشه» (www.ArsheMusic.ir) را راه اندازی نماییم.

ما در «آرشه» در تلاشیم تا با گردآوری نت های موسیقی، و همچنین اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوهای آموزشی موسیقی ایرانی و کلاسیک، بستری فراهم کنیم تا کاربران وبسایت علاوه بر استفاده از این خدمات، امکان اشتراک گذاری آزاد دیدگاه ها و سوالات خود و همچنین پاسخ گویی به دیدگاه های دیگران را داشته باشند. امیدواریم ایجاد این فضا به گسترش هنر اصیل موسیقی کمک کند، و آن را از گزند موسیقی های بی هویت و کم ارزش که فرهنگ ایرانی-اسلامی ما را مورد هجوم قرار داده، حفظ نماید.

این وبسایت را پایه گذاری کردیم تا نیاز جامعه به موسیقی فاخر و اصیل ایرانی و کلاسیک را، در چارچوب احکام شریعت مقدس اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران، پاسخ گوییم.

بنابراین استفاده از خدمات ارائه شده در آرشه، تنها در آن راستا که احکام اسلامی و قوانین کشور جایز شمرده است، مجاز می باشد. لازم به ذکر است آرشه مسئولیتی در قبال استفاده نامشروع از این خدمات را ندارد و آن را جایز نمی داند.